Davet

Sayın Meslektaşlarımız, 

 

Sizleri Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümüyle aynı günlerde Ankara’da düzenleyeceğimiz 28. Ulusal Patoloji Kongresi’ne davet etmekten onur duyarız. Bu yıl kongremiz geçmiş yıllardan biraz daha erken 27-30 Ekim 2018 tarihleri arasında, Ankara Patoloji Derneği ve Patoloji Dernekleri Federasyonu iş birliği ile gerçekleşecektir. Sizlerden aldığımız geri bildirimlerde tercih edilen ‘büyükşehir’ ve ‘üniversite kampüsü’ talepleri değerlendirilmiş ve 28. Ulusal Patoloji Kongresi’nin başkentimizde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Yerleşkesi’nde gerçekleştirilmesi için gereken girişimler tamamlanmıştır.

 

Uzun bir aradan sonra bu yıl kongre yeri olarak seçilen üniversite kongre ortamını sizler için daha rahat ve kolay takip edebilir hale getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Ne kadar çaba gösterirsek gösterelim, bu kongrede size sunabileceğimiz koşulların, bir otele ait kongre merkezindeki kadar konforlu olamayacağını biliyoruz. Ancak sizlere bilimsel, eğitsel açılardan doyurucu, aynı zamanda üniversite yıllarınızın nostaljisini yaşatacak, hem de Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla Ankara’da kutlamamıza olanak verecek güzel bir kongre organize etmeyi hedefliyoruz.

 

Kongremizin bilimsel programı, kongre düzenleme kurulumuz, Patoloji Dernekleri Federasyonu çalışma grupları ve komisyonlarının katkılarıyla oluşturulmaktadır. Bundan önceki başarılı kongrelerde program içine eklenen ve beğeni alan formatları tekrarlamayı ve başka yenilikler katmayı planlıyoruz. Çalışma grupları ve komisyonların katkılarıyla oluşturulacak bilimsel programda patolojinin çeşitli alanlarındaki yeniliklerin, kurs, konferans, panel, slide seminerleri şeklinde verileceği oturumları takip etme fırsatı bulacaksınız. Buna ek olarak mesleğimizin gerektirdiklerini yaparken uyulması gereken standartlar, yasal, hukuksal, etik konularda düzenlenecek panel ve konferanslarla bilgi paylaşımı olanağı bulabileceksiniz. Sizlerden çok ilgi gören, geçtiğimiz yıl programa alınan ‘uzmanıyla mikroskop başında’ oturumlarını bu yıl da sürdürmek istiyoruz. Poster ve sözlü sunumlar, tartışmalı poster oturumları ile ilgili katılımı ve bilgi paylaşımını arttırmak için bazı yenilikler getirmeyi amaçlıyoruz. Geçmiş yıllardan farklı olarak, bu yıl kurslarımızı kongremizin devamında 30 Ekim Salı günü ”Kongre Sonrası Kurs” olarak gerçekleştireceğiz.

 

Ülkemizin bulunduğu coğrafyadaki uluslararası sorunlar ve bunların uzantısı olarak ortaya çıkabilecek gelişmelerden mümkün olduğunca az etkilenerek, bu kongreyi sizler için olabildiğince ekonomik hale getirmeyi planlıyoruz.

 

27-30 Ekim 2018 tarihleri arasında, 28. Ulusal Kongremizde, ülkemizin kalbi Ankara’da görüşmek dileği ile saygılarımızı sunarız.Prof. Dr. Işınsu Kuzu                                                                                        Prof. Dr. Serpil Dizbay Sak
Ankara Patoloji Derneği ve                                                                             Patoloji Dernekleri Federasyonu Başkanı
28. Ulusal Patoloji Kongresi Başkanı